Prožitková hudební pedagogika

Najdi v sobě radost a lásku v hudbě prožitkem, ukotvi se ve své esenci a odtud čerpej, postupně přijímej techniku (řád v podobě hudební harmonie).

Prožitková hudební pedagogika používá duhovou hudební harmonii. Sjednocuje techniku  prožitek krásna z hudby. Podpora pro učitele hudby na ZUŠ v ZŠ, SŠ. Touto metodou se ehce učí děti se speciálními potřebami, dospělí. Tato metoda překračuje učení klasicky po staru, kde teorie odtrhávala od prožitku a děti se učily dokola stupnice a etýdy.

Kurzy jsou jak pro děti od 4 let, školního věku (flétna, kytara,  zpěv) tak dospívající i dospělí.

   

 

 Prožitkový kurz flétna, kytara, zpěv

  • doporučujeme pro děti od 6 ti let, chodí k nám i dospívajícíc a dospělí. Pro dospělé nabízíme také individuální hlasový koučink nebo Hlas jako nástroj sebepoznání /více v sekci pro dospělé/.
  • průvodkyně si mapuje a naslouchá dítěti – jeho esenci a jako je jeho vnitřní motivace ke hře. To je nitka, kterou sledujeme. Vybíráme společně písničky, které hrajeme a zpíváme. Součástí jsou také různé hry, které podporují uvolnění, pamět, podporují emoční inteligenci, improvizaci, umu naslouchat i projevit se, když je třeba.  Hudební harmonii poznáváme postupně- někdo základy poznává pomocí barev nebo písmen někdo podle číslic. Dáváme prostor radosti z hudby a necháváme děti zrát. Velmi se vyplatí, druhým rokem děti zvládají třeba složit si svou vlastní píseň. Pokud mají opravdu výjimečný talent, věnujeme se i více technice. Neměla by však zahubit onu lásku a radost ze hry.