Alchymie zvuku

Je 13ti měsíční  škola 21. století, která se zaměřuje na vzdělávání dospělých, vždy 1 víkend v měsíci.

Kombinuje sebezkušenost a praktické metody, postupy a dovednosti  z prožitkové hudební pedagogiky, muzikoterapie, jógy, šamanismu, psychologie a dalších směrů.


O čem je škola Alchymie zvuku?

1) Sebepoznání

Kdo jsi? Jaká je Tvý skutečná podstata a smysl Tvého života?

Ve škole alchymie zvuku odhalujeme svou božskou esenci, zdroj, ze kterého můžeme v životě čerpat a který stojí za vším projeveným i neprojeveným.  Poznáváme se jako víceúrovňová bytost v celém koloběhu lidského života – početí až smrt. Mapujeme svůj systém v různých úrovních /řád nám zobrazuje čakrový systém a s ním jednotlivé úrovně /roviny lidské bytosti/ a také okruhy /tj. těla – fyzická, mentální, emocionální, éterné…/. Poznáváme souvislosti.
Poznáváme tak svůj zdroj a toky v našem systému / lidská bytost/. Naše životní síla roste a  také kapacita uvědomování si a rozlišování.  Měníme tak totálně svůj způsob života.

Nacházíme také své jinakosti, které vidíme spíše jako jedinečnost a dar než jako nedostatek.  Podporujeme to, co nás povznáží, vyživuje a uvolňuje do lásky, svobody a také zodpovědnosti za svůj život.

2) Profesní růst – specializace

Pracuješ nebo provázíš klienty a rád/a bys rozšířil svou specializaci i na poli hudby, hudební pedagogiky a muzikoterapie? Vyber si období lidského života, které je Ti nějbližší nebo to, ve kterém se nachází Tví klienti, studenti.

Období lidského života:

Prenatál až děti do konce šestinedělí,

děti od 6týdnů do 3 let, 3 roky až 7 let,

7 až 14 let, 14 až 21 let,

21 až 28 let, dospělost 21 až 42, 42 až 56 let, 56 až 70 let, 70 až dlouhověk

Prožitková hudební pedagogikaucelené vzdělávání v barvách duhy pro miminka až dospělé. 13 ti létá praxe (2006 až 2019) autorku vedla k vytvoření svého originálního know how, které v praxi provázela klienty od miminek v bříšku až po dospělé. Poznávání hudby je rovnováha citu i techniky i metodiky. Vznikla duhová hudební harmonie, zjednodušená forma pro člověka 21. století. Může být podporou pro nové formy vzdělávání, kde jsou student a učitel v partnerském vztahu. Uplatní ji pedagogové, hudební pedagogové, fyzioterapeuti, lektoři, koučové…

Muzikoterapie- prvky muzikoterapie z celostní a antroposofické muzikoterapie, z praxe 2010 až 2019.

Jóga, šamanismus, systemické rodinné kostelace a pohyby ducha. To jsou prvky které podporují život v harmonii v profesním a osobním životě. Otvírají dveře sebepoznání, přináší hlubokou regeneraci, kultivaci a proměny způsobu myšlení, jednání, návyků, celkového způsobu života.

Proč zrovna alchymie zvuku?

Umění  /zvuk, hudba/ je velmi silný nástroj, který má sílu aktivovat naše vnitřní zdroje.

Krása umění se nás dotýká a doslova povznáší. Autorka Štěpánka Čížková poznala svou esenci a své dary zejména skrze zvuk, dech, dotek, pohyb a bdělou pozornost. Zná se jako záře zvuku a proto nejvíce skrze zvuk také provází. Také tímto je jedinečná tato škola a vedle pedagogického citu otvírá prostor možnosti provázet druhé.